Gymnázium Nad Kavalírkou

Gymnázium, Praha 5, Nad Kavalírkou 1
Nad Kavalírkou 1/100
150 00  PRAHA 5
Tel.: 257210925Další rozcestí

Parkování

Vážení rodiče, prosíme Vás, abyste respektovali ZÁKAZ VJEZDU DO AREÁLU ŠKOLY.

Facebook GNK

Fanshop - Zakázková výroba triček, mikin a dalších produktů s potiskem

Světluška - Nadační fond Českého rozhlasu

Valid XHTML 1.0 Strict


^

Přihlásit se

Jméno:

Heslo:

? ?
Získat zapomenuté heslo

Hledat osobu

= Nepřehlédněte =

  • LK Schladming 2018, info kvarty - LK Schladming 2018, info schůzka úterý 28.3. v 9.30, v horní tělocvičně ...
  • LVK pro 2.B - Informace o lyžařském kurzu pro 2.B ...
  • DOPLATEK LK SCHLADMING 2018 ( kvinty) - DOPLATEK LK SCHLADMING 2018 do 18.10.2017 ...
  • Hlasování v soutěži Evropy 2 - Drazí spolužáci, i letos se jakožto ...
  • Noste svou školu! - trička a mikiny v novém :-) ...

Dnešní den

pátek 17.11.2017

svátek má Mahulena

Tipy a rady

Gymnázium
Nad Kavalírkou 1/100
150 00  PRAHA 5

Tel.: 257210925
^


Gymnázium, Praha 5, Nad Kavalírkou 1
Nad Kavalírkou 1/100
150 00  PRAHA 5
http://www.kavalirka.cz/index.php
606617812
257210925

Exkurze a zájezdy

Informace o minulých i budoucích akcích pro studenty

Přehled exkurzí a výletů

 
Vedoucí a doprovod: J.Kumžáková, M.Cymbál, J.Matějka Účastníci: 2.B 

LVVZ POstalm 2.B

LYŽAŘSKÝ KURZ 2.B 2012
Všechno to začalo v pondělí ráno, když jsme měli všichni sraz před hlavním vchodem do školy. Samozřejmě nechyběl takový ten menší cestovní zmatek, který jsme ovšem překonali bez potíží. Cesta do nedalekého Postalmu probíhala bez obtíží - plno natěšených tváří a dobré počasí vyvolalo vskutku dobrou atmosféru. Jakmile jsme kolem poledne dorazili do cíle a vybalili všechny zavazadla z autobusu, začali jsme se připravovat na sjezdovku, kde v týž den proběhlo rozřazování do družstev. Po následující večeři jsme si od profesorů poslechli všechny informace ohledně chování v chatě, na sjezdovce, o bezpečnosti a dalších důležitých záležitostech. Nadcházející den jsme se nasnídali a hned poté, už po družstvech, vyrazili na lyže. Každý den probíhal v podstatě stejně - snídaně, lyžování, oběd, krátký odpolední klid, opět lyžování, večeře, valná hromada, večerní program a večerka. Na valné hromadě byla vždy nějaká přednáška od pana profesora Cymbála (např. mazání lyží, výzbroj a výstroj lyžaře, atd..) nebo informace od paní profesorky Kumžákové či pana ředitele Matějky. Druhý den měla večerní program na starost děvčata. S trochou zmatku to zvládla celkem obstojně. Třetí den proběh s drobnými komplikacemi - špatné počasí zhoršovalo stav na sjezdovkách, takže se lyžovalo jen dopoledne, odpoledne si každý mohl vybrat, jestli chce zůstat na chatě nebo jít lyžovat. Našlo se jen pět odvážlivců, kteří šli na lyže, a nakonec stejně vůbec nelyžovali, jelikož nejezdil žádný vlek. Aby nám nebylo líto, že jsme odpoledne nebyli venku, vzali nás profesoři na pořádnou koulovačku. Pak byla večeře, valná hromada, večerní program v režii kluků, kdy jsme soutěžili ve skupinkách a večerka v deset hodin. Předposlední den probíhal skvěle. Třešničku na dortu tomuto dni dal večerní program připravený profesory, kdy se ze společenské místnosti ozývalo jen: ,,MÉÉ – MÉÉ, CHRO – CHRO, HAF - HAF…‘‘. Byli jsme rozděleni na tři týmy - kozy, prasata a psi. Soutěžilo se v různých disciplínách, např. dostrkat lžičkou zavěšenou na provázku v bocích papírovou kuličku pod židli nebo co nejdéle vydržet s neprasknutým balonkem přivázaným k noze. Nakonec vyhrály kozy, které porazily ostatní družstva asi o tři body. Po večerním programu všichni ulehli do postelí a spali… Poslední den lyžařského kurzu byl na všech vidět smutek, že už odjedeme, že už tam nebudeme, že už to všechno krásné končí. Ovšem i s tímto pocitem jsme se odebrali na sjezdovku, kde jsme lyžovali až do oběda. Po obědě všichni už jen čekali na autobus, dobalovali kufry, popřípadě nakupovali nějaké to jídlo na cestu.
Cesta domů byla trochu náročnější, všichni byli unaveni nebo smutní, že jedou zpátky domů, ovšem i přesto bylo vidět alespoň trochu dobré nálady, například když jsme zpívali nějaké písničky… Takže letošní lyžařský kurz 2.B sklidil veliký úspěch :)…
M. Báčová, 2.B LVVZ očima studentky

Kdy: 13.2.2012 - 17.2.2012 Zadal: Jitka Kumžáková 

Patička stránky

| Úvod | O škole | Studium | Studenti | Učitelé | Předměty | Aktivity | Úspěchy | Aktuality | Fotografie | Odkazy | Kontakt |
Gymnázium, Praha 5, Nad Kavalírkou 1, tel.: 257210925, e-mail:
Aktualizace: 1.9.2017    Web & Design: Mgr. Vladislav Válek    URL: http://www.kavalirka.cz/
Aktuální správce webu: Mgr. Šárka Blažíčková    URL: http://www.kavalirka.cz/

UPOZORNĚNÍ

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a vyšší a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další).
Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.


Mapa stránky