Gymnázium Nad Kavalírkou

Gymnázium, Praha 5, Nad Kavalírkou 1
Nad Kavalírkou 1/100
150 00  PRAHA 5
Tel.: 257210925Další rozcestí

Parkování

Vážení rodiče, prosíme Vás, abyste respektovali ZÁKAZ VJEZDU DO AREÁLU ŠKOLY.

Facebook GNK

Fanshop - Zakázková výroba triček, mikin a dalších produktů s potiskem

Světluška - Nadační fond Českého rozhlasu

Valid XHTML 1.0 Strict


^

Přihlásit se

Jméno:

Heslo:

? ?
Získat zapomenuté heslo

Hledat osobu

= Nepřehlédněte =

  • LK Schladming 2018, info kvarty - LK Schladming 2018, info schůzka úterý 28.3. v 9.30, v horní tělocvičně ...
  • LVK pro 2.B - Informace o lyžařském kurzu pro 2.B ...
  • DOPLATEK LK SCHLADMING 2018 ( kvinty) - DOPLATEK LK SCHLADMING 2018 do 18.10.2017 ...
  • Hlasování v soutěži Evropy 2 - Drazí spolužáci, i letos se jakožto ...
  • Noste svou školu! - trička a mikiny v novém :-) ...

Dnešní den

sobota 25.11.2017

svátek má Kateřina

Tipy a rady

Gymnázium
Nad Kavalírkou 1/100
150 00  PRAHA 5

Tel.: 257210925
^


Gymnázium, Praha 5, Nad Kavalírkou 1
Nad Kavalírkou 1/100
150 00  PRAHA 5
http://www.kavalirka.cz/index.php
606617812
257210925

Exkurze a zájezdy

Informace o minulých i budoucích akcích pro studenty

Přehled exkurzí a výletů

 
Vedoucí a doprovod: E. Kiršbaumová a další učitelé Účastníci: primy 

Adaptační kurz prim v Dobronicích 2013

Adaptační kurz 1.A a 1.B

Od té doby, co jsem nastoupil na gymnázium, jsem měl velký strach, abych zapadl do kolektivu. Jako vítaná možnost seznámit se s ostatními žáky se ukázal AK. Velmi jsem se těšil, ale zároveň s tím stoupaly moje obavy, že nezapadnu mezi ostatní.
Vyjeli jsme. V autobuse byla velká legrace a s tím mi spadnul ze srdce obrovský kámen. Najednou jsme přestali slyšet zvuky motoru a všem došlo, že jsme na místě.
Profesoři si nás postupně volali a dávali nám klíče od našich chatek. Plni napětí jsme odešli se ubytovat. Většina chatek byla v celku prostorná, takže jsme byli spokojeni. Chvíli na to jsme se dozvěděli spousty informací: od bezpečnostních opatření až po denní program. Následovalo osobní volno, které jsme využili k hraní různých her na sportovištích. Při těchto hrách jsem se seznámil i s 1. B. Najednou se sportoviště začala vyprazdňovat a všichni jsme se odebrali před společnou jídelnu. Tam se konal sraz. Po srazu jsme konečně vnikli do jídelny, naplnili jsme si své prázdné žaludky. Již nasyceni, vyhrnuli jsme se z jídelny a rozběhli se do chatek. Po následném dovybalení jsme se sešli na jednom pokoji s kamarády, se kterými jsem se na za tu dobu už stačil seznámit a jejich počet den ode dne rostl. Než jsme se nadáli, přišla večerka. Uráčili jsme se připravit ke spánku. Potom už jen převléknout a na kutě. Těsně pře spaním si říkám: „No, jestli to tady budou takový dny jako tenhle, tak to bude sedm dní v sedmém nebi." A nyní vidím, že jsem měl pravdu. Všichni jsme se skvěle seznámili.
Daniel Šterbák, 1. A

Když se mi před měsícem řekla slova - AK, myslela jsem si: „Bůh ví, co to je za nudný pobyt někde u lesa, kde budeme pořád opakovat své jméno a nikoho to nebude bavit." Teď je můj názor ale úplně jiný. AK, alespoň dle náplně GNK, je ohromná legrace, dobrý program a úžasné zakončení.
Když jsme po hodině a půl jízdy dorazili na místo, užasli jsem nad bungalovy půvabně zarostlými travou. Trochu nás zklamalo zjištění, že v těchto bungalovech bydlet nebudeme, ale jakmile jsme vešli do naší chatky, zklamání bylo pryč. Uklizené, čisté postele, krásná dřevěná skříň se šoupacími dvířky, malý stůl se třemi polstrovanými židlemi, pár poliček a akorát veliké zrcadlo.
Třídní profesoři si rozebrali své třídy a provedli je po areálu. Většina dětí měla radost z Jedové chýše. Jedová chýše je něco jako bufet a byla otevřena vždy hodinu po obědě a hodinu po večeři. Hodně nás tam chodilo každý den...
Ale málem bych zapomněla: v Bechyni to nebylo nudné vypravování jako se stává na exkurzích na ZŠ. Měli jsme si zadané informace sehnat sami. Za určený časový úsek. Běhali jsme po městě a zjišťovali starostovo oblíbené jídlo, sháněli sirky...
Na závěrečný večer vyrážíme po večeři. Je ve Stodole. První vystupovala třída 1. B. Jejich nejlepší vystoupení byla Červená Karkulka tak trochu jinak. Všichni jsme se smíchy málem váleli po zemi. My jsme kromě jiného programu hráli parodii na pohádku o Sněhurce.
Byli jsme veselí a vysmátí, nikomu se nechtělo domů Zkrátka, bylo to SUPER!
Agáta Vačkářová, 1. A

Trocha strachu před spaním...
Krátce po večerce, po tom, co jsme se s holkama bavily o paranormálních jevech a o věcech, co nám na světě nikomu nejdou do hlavy, jsem se s Aničkou vydala do hlavní budovy na toaletu, a to zadní cestou, kde byla černočerná tma, že nebylo vidět na vlastní krok. Křečovitě jsme se držely za paže a tu najednou slyším a vidím za řadou smrků kroky. Nemůžu ze sebe vypravit ani jediné slovo, až tu najednou ze mě vyšel výkřik , z toho, co jsem viděla, mi tuhne krev v žilách.
Tajemná postava se otočí a svižnými kroky se k nám stále rychleji přibližuje. Tu slyším malé cvaknutí a oslní mě velmi silné světlo, rozkoukám se a vidím, že postava přede mnou je muž a na hlavě má čelovku, která zakrývá jeho tvář tak, že je vidět jen silueta.
„Co tady ječíte?" praví postava, ale najednou poznávám podle hlasu pana profesora!
Po dlouhé a nepříjemné konverzaci (měly jsme už dávno spát) se vracíme s černým svědomím zpátky na chatu, kde ještě Agátě vyprávíme o našem nepříjemném zážitku...
Darby Lily Ann, 1. A

Odjezd byl zajímavější, než jsem předpokládal, protože jsme u školy neplánovaně čekali asi hodinu a já mel dostatek času v klidu pálit lupou listy. Pak přijel jenom jeden autobus místo očekávaných dvou a odvezl většinu dětí, ale nás 8 zůstalo před školou na hřišti. Přesto, že jsme vyrazili až o půl hodiny později, dojeli jsme do chatového tábora jen o chvilinku po prvním autobusu, který někde bloudil.
První jídlo bylo výborné a stejně mi chutnalo i celý týden.
Tadeáš Cibulka, 1. A

V divadelní představení Sněhurka a sedm trpaslíků si zahrála skoro celá třída. Text byl ve verších, obecenstvo se dobře bavilo a naše vystoupení bylo zakončeno sborovým zpěvem, písničkou, kterou nám vybral pan profesor. Naše vystoupení považuji za povedené, ale mohlo být ještě delší. Obě třídy byly odměněny za svá vystoupení dortem.
Hedvika Venerová, 1. A

Celý týden jsme hráli nejrůznější hry, sportovali jsme, měli hudebku a výtvarku, byli za Robinem Hoodem, na pevnosti Boyard, běželi přespolní běh, házeli kriketovým míčkem a já nevím, co ještě. U všeho jsme se moc a moc nasmáli a já na tento týden ještě dlouho nezapomenu.
Míša Kopecká, 1. A

Na fotbalovém utkání chlapců 1. A proti 1. B třídní béčka, pan profesor Petrášek, na kluky neustále něco pokřikoval. „Tam nikdo nestojí! Dopředu s tím míčem! Gól!" Pak se na nás otočil a řekl: „Chcete ukázat trenéra ze Štěchovic?" Zadíval se na hráče a zařval: „Co to děláte?! Tohle není literární kavárna!!!" Byla to skvělá legrace a všichni se smáli...
Pavla Bláhová, 1. A

Další den jsme měli T-ball s paní profesorkou Grabcovou a panem profesorem Cymbálem Pan profesor mi , nevím proč, začal říkat „Pinďo". Když jsem se ho zeptala, proč jsem „Pinďa", řekl, že tak říkají mému staršímu bratrovi... Od té doby mi říká „Fifinko".
Karolína Štoglová, 1. A

Třetí den na kurzu měla naše skupina na programu seznámení s novou hrou T-ball. Zpočátku jsme trénovali chytání lapačkou. Příliš mne to nebavilo a říkal jsem si, že tato hra nebude nic pro mne. Co se ale nestalo? Po tréninku jsme přešli k vlastní hře. Ocitl jsem se na pozici pálkaře. Hned první odpal letěl hodně daleko a mně se podařilo přeběhnout všechny mety. Najednou se mi hra začala zdát jako nejlepší hra na světě...
Adam Ehrenberger, 1. A

Nastoupil jsem na gymnázium a tím pádem samozřejmě i do nové třídy mezi nové děti. Aby se naše třída co nejrychleji seznámila, připravila tato škola takzvaný adaptační kurz. Adaptační kurz je akce, na které se děti z nové třídy velice dobře skamarádí.
Je sobota 7.9. asi jedenáct hodin a já a moje nová třída vyrážíme autobusem do Dobronic u Bechyně. Jeli jsme asi jednu a tři čtvrtě hodiny. V kempu jsme se ubytovali v chatkách a šli na oběd. Hned vedle kempu je les, louka i řeka.
Většinu týdne jsme hráli různé hry, dělali soutěže, nějaké výlety a jeden velký výlet do nedalekého městečka Bechyně. V Bechyni jsme hráli moc zajímavou hru. Ve skupinách jsme bez profesorů sháněli všemožné informace. Dokonce jsme šli i na místní radnici za panem starostou jen proto, abychom se ho zeptali, jaké je jeho nejoblíbenější jídlo. Dozvěděli jsme se, že je to „knedlo,vepřo,zélo“. Také jsme šli do bechyňského muzea zjistit nějaké informace. Jeden z nejobtížnějších úkolů byl sehnat co nejvíce podpisů od vousatých lidí. Byla to zábava.
Jedna z nejlepších akcí celého týdne byla hledání Robina Hooda. Obnášelo to chození po lese a hledání podle nápovědí a fáborků jídla a nakonec i Robina Hooda. Když jsme konečně našli Robina Hooda, chtěli jsme k němu do družiny. Řekl nám, že jestli chceme do jeho družiny bojovníků, musíme splnit alespoň tři z pěti disciplín. Disciplíny byly: chytání kroužků na šavli, hod oštěpem, hod sekyrkou, střelba z luku a střelba z kuše. Nakonec se všichni z naší třídy dostali do družiny Robina Hooda. Potom jsme opékali buřty a chleby a tím pádem jsme měli večeři. U táboráku jsme zpívali různé písničky a povídali si. Bohužel nám ale nakonec začalo trochu pršet a my jsme odešli zpátky do kempu. Mimochodem, Robin Hood byl náš pan ředitel a Mariana byla naše výchovná poradkyně.
Celý týden jsme také nacvičovali na závěrečný večer nějaké divadlo nebo hudební vystoupení. Nakonec se nám závěrečný večer velice vydařil a mohli jsme se v klidu vyspat na odjezd domů. V sobotu 14.9. jsme odjížděli zpět do Prahy. Ale řeknu vám, že se mi na tomto adaptačním kurzu velice líbilo.

Ondřej Novák 1.B

obr. (13 kB)
1 (86 kB)
obr. (10 kB)
2 (32 kB)
obr. (10 kB)
3 (82 kB)
obr. (13 kB)
4 (89 kB)
obr. (9 kB)
5 (71 kB)
obr. (11 kB)
6 (78 kB)
obr. (8 kB)
7 (45 kB)
obr. (9 kB)
8 (52 kB)
obr. (11 kB)
9 (77 kB)
obr. (23 kB)
10 (61 kB)
obr. (12 kB)
11 (88 kB)
^
Kdy: 7.9.2013 - 14.9.2013 Zadal: Šárka Blažíčková 

Patička stránky

| Úvod | O škole | Studium | Studenti | Učitelé | Předměty | Aktivity | Úspěchy | Aktuality | Fotografie | Odkazy | Kontakt |
Gymnázium, Praha 5, Nad Kavalírkou 1, tel.: 257210925, e-mail:
Aktualizace: 1.9.2017    Web & Design: Mgr. Vladislav Válek    URL: http://www.kavalirka.cz/
Aktuální správce webu: Mgr. Šárka Blažíčková    URL: http://www.kavalirka.cz/

UPOZORNĚNÍ

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a vyšší a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další).
Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.


Mapa stránky