Gymnázium Nad Kavalírkou

Gymnázium, Praha 5, Nad Kavalírkou 1
Nad Kavalírkou 1/100
150 00  PRAHA 5
Tel.: 257210925Další rozcestí

Parkování

Vážení rodiče, prosíme Vás, abyste respektovali ZÁKAZ VJEZDU DO AREÁLU ŠKOLY.

Facebook GNK

Fanshop - Zakázková výroba triček, mikin a dalších produktů s potiskem

Světluška - Nadační fond Českého rozhlasu

Valid XHTML 1.0 Strict


^

Přihlásit se

Jméno:

Heslo:

? ?
Získat zapomenuté heslo

Hledat osobu

= Nepřehlédněte =

  • LK Schladming 2018, info kvarty - LK Schladming 2018, info schůzka úterý 28.3. v 9.30, v horní tělocvičně ...
  • LVK pro 2.B - Informace o lyžařském kurzu pro 2.B ...
  • DOPLATEK LK SCHLADMING 2018 ( kvinty) - DOPLATEK LK SCHLADMING 2018 do 18.10.2017 ...
  • Hlasování v soutěži Evropy 2 - Drazí spolužáci, i letos se jakožto ...
  • Noste svou školu! - trička a mikiny v novém :-) ...

Dnešní den

pátek 24.11.2017

svátek má Emílie

Tipy a rady

Gymnázium
Nad Kavalírkou 1/100
150 00  PRAHA 5

Tel.: 257210925
^


Gymnázium, Praha 5, Nad Kavalírkou 1
Nad Kavalírkou 1/100
150 00  PRAHA 5
http://www.kavalirka.cz/index.php
606617812
257210925

Exkurze a zájezdy

Informace o minulých i budoucích akcích pro studenty

Přehled exkurzí a výletů

 
Vedoucí a doprovod: J. Šťastná Účastníci: studenti septim 

Výměnný jazykový pobyt v Leichlingenu

V pondělí 13. dubna se naši němčináři ze sedmých ročníků vydali vstříc osudu do německého města Leichlingen, které se nachází v blízkosti dvou velkých měst, Kolína nad Rýnem a Düsseldorfu. Tam nás čekal výměnný pobyt s místními gymnazisty. Pro většinu z nás to byla úplně nová zkušenost, v příštích sedmi dnech nás totiž čekal úplně jiný styl života. Každému z nás byl přidělen jeden student, s nímž a jeho rodinou jsme měli trávit veškerý volný čas. Jako doprovod, nebo lépe řečeno, našeho strážného anděla jsme měli paní profesorku Šťastnou, která nám byla oporou v těžkých chvílích a úskalích německého jazyka. Cesta, kterou jsme absolovali vlakem, trvala přibližně 10 hodin. V příjemné společnosti a atmosféře, s tunami jídla od maminek nám utekla jako voda. Na nádraží v Leichlingenu nás s otevřenou náručí přivítal učitelský sbor, připravující program, ale také noví přátelé, kteří se stali na týden našimi sourozenci. Po radostném přivítání se každý z nás odebral do útrob nové rodiny. Čekala nás doma báječná německá kuchyně, seznámili jsme se se členy rodiny a poznávali náš nový domov. Myslím, že budu mluvit za všechny, když připomenu težké první chvíle. Německý jazyk se učíme pátým rokem a přesto nás týden v německé rodině trošku děsil.
Druhý den ráno jsme se vydali do místního gymnázia, kde jsme prozkoumávali německý školní systém. Pro všechny z nás to byl velký šok, jelikož se učební plán od našeho velmi lišil. Po dopoledni nabitém vědomostmi jsme zbylý čas strávili odpočinkově. Večer nás totiž čekal společný bowling. Už po prvních dnech se naše němčina zdokonalovala a pro nás už skoro nebyl problém se vyjádřit či porozumět. Na bowlingu jsme užili hodně legrace a němečtí studenti se pro nás stali kamarády.
Třetí den jsme se vydali do víru velkoměsta. Navšívili jsme spolu s našimi profesory Kolín nad Rýnem. Po prohlídce unikátního kolínského dómu a po projížďce výletní lodí po Rýnu jsme chytli nakupovací horečku a většina z nás se rozutekla do obchodů, kaváren či restaurací. Večery probíhaly u každého individuálně. Trávili jsme je se svými rodinami, ať grilováním, či povídáním o nás, naší kultuře nebo rodině.
Čtvrtý den nás čekal Düsseldorf, klidné město s překrásnou architekturou a historickým centrem. Paní průvodkyně nám ukázala krásu Düsseldorfu i s náležitým výkladem v němčině. Následoval volný program vyplněný dalším nakupováním či prostým posezením nad sklenicí studeného nápoje. Po celý týden nám skvěle vycházelo počasí, někteří odvážlivci se nebáli vyrazit v kraťasech a v tílku. Páteční den byl opět dnem školním. Po výuce jsme se všichni sešli v hudební místnosti gymnázia, kde na nás čekal oběd na rozloučenou. Sešli se zde profesoři místní školy, naše skupina i někteří rodiče. Pochutnali jsme si na výborném jídle, sdělovali si zážitky z uplynulých dní a nakonec zhodnotili celý výměnný pobyt. Pozitivní reakce byly na obou stranách a my nemohli uvěřit, jak rychle nám to uteklo.
Následovala sobota prožitá s rodinami. Někteří se šli podívat na fotbalový zápas, kdy Hannover porazil Leverkusen 4:0 a někteří navštívili továrnu na sladkosti Haribo. Sobotní večer jsme strávili všichni pohromadě grilováním, hraním fotbalu či ping-pongu, povídáním a posloucháním hudby. Bohužel jsme odcházeli s vědomím, že to byl náš poslední večer.
V neděli ráno se naše česká výprava v doprovodu německých rodin a přátel sešla na nádraží. Probíhalo nekonečné loučení a my usedli do vlaku.
Tento výměnný pobyt nás mnohému naučil. Německý jazyk jsme si zdokonalili na lepší úroveň, získali jsme nové přátele a poznali jinou kulturu. Tato akce přece jen ale ještě nekončí. V září budeme poctěni návševou našich německých přátel a i nadále tyto kontakty budeme udržovat. Tímto také děkujeme paní profesorce Štastné, která pro nás v Německu nebyla pouze profesorka, ale hlavně opora a s radostí a trpělivostí nám všem pomáhala. Tschüs!
Za sedmý ročník Šárka Holubová, 7.C

Kdy: 13.4.2015 - 19.4.2015 Zadal: Šárka Blažíčková 

Patička stránky

| Úvod | O škole | Studium | Studenti | Učitelé | Předměty | Aktivity | Úspěchy | Aktuality | Fotografie | Odkazy | Kontakt |
Gymnázium, Praha 5, Nad Kavalírkou 1, tel.: 257210925, e-mail:
Aktualizace: 1.9.2017    Web & Design: Mgr. Vladislav Válek    URL: http://www.kavalirka.cz/
Aktuální správce webu: Mgr. Šárka Blažíčková    URL: http://www.kavalirka.cz/

UPOZORNĚNÍ

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a vyšší a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další).
Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.


Mapa stránky