Gymnázium Nad Kavalírkou

Gymnázium, Praha 5, Nad Kavalírkou 1
Nad Kavalírkou 1/100
150 00  PRAHA 5
Tel.: 257210925Další rozcestí

Parkování

Vážení rodiče, prosíme Vás, abyste respektovali ZÁKAZ VJEZDU DO AREÁLU ŠKOLY.

Facebook GNK

Fanshop - Zakázková výroba triček, mikin a dalších produktů s potiskem

Světluška - Nadační fond Českého rozhlasu

Valid XHTML 1.0 Strict


^

Přihlásit se

Jméno:

Heslo:

? ?
Získat zapomenuté heslo

Hledat osobu

= Nepřehlédněte =

  • LK Schladming 2018, info kvarty - LK Schladming 2018, info schůzka úterý 28.3. v 9.30, v horní tělocvičně ...
  • LVK pro 2.B - Informace o lyžařském kurzu pro 2.B ...
  • DOPLATEK LK SCHLADMING 2018 ( kvinty) - DOPLATEK LK SCHLADMING 2018 do 18.10.2017 ...
  • Hlasování v soutěži Evropy 2 - Drazí spolužáci, i letos se jakožto ...
  • Noste svou školu! - trička a mikiny v novém :-) ...

Dnešní den

sobota 25.11.2017

svátek má Kateřina

Tipy a rady

Gymnázium
Nad Kavalírkou 1/100
150 00  PRAHA 5

Tel.: 257210925
^


Gymnázium, Praha 5, Nad Kavalírkou 1
Nad Kavalírkou 1/100
150 00  PRAHA 5
http://www.kavalirka.cz/index.php
606617812
257210925

Exkurze a zájezdy

Informace o minulých i budoucích akcích pro studenty

Přehled exkurzí a výletů

 
Vedoucí a doprovod: ved. kursu: E. Kiršbaumová a další učitelé Účastníci: žáci prim 

Adaptační kurz prim 2015

Na adaptačním kurzu se mi líbilo úplně všechno, ale asi nejvíc mě zaujalo střílení z luku. Několikrát jsem se sice netrefila, ale i tak to bylo velice zábavné. Ze sportovních soutěží jsem si nejvíce užila fotbal. I když jsme nevyhráli, stálo to za to, akorát mi od holek z 1. B nepřipadalo rozumné, kopnout míč do autu, aby nedostaly gól.
V Bechyni to bylo též dobré, protože jsme si sháněli informace o městě od lidí, kteří tam žijí a také jsme se pokoušeli získat vařená vejce, sirky a další předměty ze seznamu. Náš tým splnil skoro všechny úkoly, takže si myslím, že se nám to vydařilo.
Před závěrečným večerem jsem měla trému. Při vystoupení jsem ani nebyla nervózní, ale na konci jsem sama vystupovala s jojem a to se mi tréma vrátila, naštěstí mi to tentokrát šlo docela dobře a ostatním se také vše povedlo.
M. Jarošová, 1. A

AK se mi velice líbil, ovšem utekl jako voda! Byli jsme tam týden a každý den byl lepší než předchozí. Nejvíce se mi však líbil pátek: dopoledne byla atletika, která mě baví a v sobotu odpoledne jsme měli Pevnost Boyard. Každá třída byla rozdělena do družstev, celkem jich bylo devět. Bylo i devět stanovišť ( z toho jedno čekací). Na každém stanovišti jme pracovali v týmech a když jsme splnili daný úkol, dostali jsme papírek, na kterém bylo napsané slovo a ze všech těchto slov jsme měli sestavit tajenku. Naše družstvo tajenku uhádlo spolu se třemi dalšími družstvy.
M. Javůrková, 1. A

Taky jsme měli \\\\\\\"Robina Hooda\\\\\\\". šli jsme lesem a nakonec jsme došli až do cíle. Stříleli jsme lukem a kuší, házeli oštěpem, házeli sekyrkami a chytali jsme kroužky na meč. Na konci jsme zpívali a opékali buřty, moc se mi to líbilo. AK jsem si moc užil!
M. Janoševič, 1. A

Můj nejlepší zážitek z adaptačního kurzu byl Robin Hood, a to z těchto důvodů:
Nejdříve jsme si přečetli oznámení, že musíme najít Robina Hooda a pokusit se o přijetí do jeho družiny. Tak jsme vyrazili na cestu po fáborkách. Po chvíli jsme našli ceduli, na které bylo, že si máme najít potravu. Nakonec jsme našli v pařezu pytel s chleby, kečupem a hořčicí. U další cedule jsme hledali buřty a u té poslední sirky, abychom si mohli buřty opéct na ohni.
Potom jsme došli k tábořišti, kde byla Robinova družina. Bylo tam pět stanovišť s úkoly. Měli jsme házet sekyrkou i oštěpem, střílet z luku i kuše a chytat kroužky na meč. Večer jsme si opékali buřty a zpívali jsme.
Majda Škardová, 1. B

Nejhezčím zážitkem na adaptačním kurzu pro mě byla výhra v přehazované, vybíjené a ve florbalu. Byl to společný turnaj všech tří tříd. Utkání bylo velmi napínavé, za velkého povzbuzování našich spolužáků jsme se umístili na krásném druhém místě. Výsledky byly celkem vyrovnané, ve florbale jsme vyhráli nad 1.A asi 11:6 a 19:4, ale v přehazované jsme na plné čáře nad 1. A zvítězili 60:30. Avšak s 1. C byla utkání obtížná, právem se céčko umístilo na prvním místě.
Za utkání jsme od paní třídní profesorky dostali velkou pochvalu. Všichni jsme byli spokojení.
Vojtěch Marek. 1. B

Nejlepším zážitkem z adaptačního kurzu pro mě byl závěrečný večer. Moc se mi líbilo představení 1. A, která připravila velice vtipné představení o tom, „Jak přežít adapťák“. I třída 1. C měla zajímavé a veselé představení „Výměna manželů“, při kterém jsme se velice pobavili.
Naše představení bylo trochu z jiného soudku. Zdramatizovali jsme pověst o tom, jak se dostal velký černý rýhovaný kámen na dno řeky Lužnice.
Všechna představení byla něčím výjimečná a zajímavá. Všichni jsme se krásně bavili a večer v dobronickém sále jsme si náramně užili. Celý adaptační kurz byl velice povedený a máme teď se spolužáky hodně dobrou partu.
Adriana Švubová, 1. B

Kdy: 20.9.2015 - 27.9.2015 Zadal: Šárka Blažíčková 

Patička stránky

| Úvod | O škole | Studium | Studenti | Učitelé | Předměty | Aktivity | Úspěchy | Aktuality | Fotografie | Odkazy | Kontakt |
Gymnázium, Praha 5, Nad Kavalírkou 1, tel.: 257210925, e-mail:
Aktualizace: 1.9.2017    Web & Design: Mgr. Vladislav Válek    URL: http://www.kavalirka.cz/
Aktuální správce webu: Mgr. Šárka Blažíčková    URL: http://www.kavalirka.cz/

UPOZORNĚNÍ

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a vyšší a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další).
Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.


Mapa stránky