Gymnázium Nad Kavalírkou

Gymnázium, Praha 5, Nad Kavalírkou 1
Nad Kavalírkou 1/100
150 00  PRAHA 5
Tel.: 257210925Další rozcestí

Parkování

Vážení rodiče, prosíme Vás, abyste respektovali ZÁKAZ VJEZDU DO AREÁLU ŠKOLY.

Facebook GNK

Fanshop - Zakázková výroba triček, mikin a dalších produktů s potiskem

Světluška - Nadační fond Českého rozhlasu

Valid XHTML 1.0 Strict


^

Přihlásit se

Jméno:

Heslo:

? ?
Získat zapomenuté heslo

Hledat osobu

= Nepřehlédněte =

  • Vánoční sportování - Informace a přihlášku hledejte na stránce Tělesné výchovy ...
  • LK Schladming 2018, info kvarty - LK Schladming 2018, info schůzka úterý 28.3. v 9.30, v horní tělocvičně ...
  • LVK pro 2.B - Informace o lyžařském kurzu pro 2.B ...
  • DOPLATEK LK SCHLADMING 2018 ( kvinty) - DOPLATEK LK SCHLADMING 2018 do 18.10.2017 ...
  • Hlasování v soutěži Evropy 2 - Drazí spolužáci, i letos se jakožto ...
  • Noste svou školu! - trička a mikiny v novém :-) ...

Dnešní den

pátek 15.12.2017

svátek má Radana a Radan

Počasí dnes

Praha - Proti setkání představitelů evropských protiimigračních stran dnes v Praze protestovaly podle policie asi tři stovky lidí, převážně levicových aktivistů. Ze Starého Města prošly...
>> ceskenoviny.cz >>

Tipy a rady

Gymnázium
Nad Kavalírkou 1/100
150 00  PRAHA 5

Tel.: 257210925
^


Gymnázium, Praha 5, Nad Kavalírkou 1
Nad Kavalírkou 1/100
150 00  PRAHA 5
http://www.kavalirka.cz/index.php
606617812
257210925

Školní kulturní klub

Vše o kulturním dění na škole i mimo ni

Nejnovější zveřejněné příspěvky:

O kulturním klubu

Milé studentky, milí studenti

Školní kulturní klub Gymnázia Nad Kavalírkou je zájmovým sdružením studentů, pedagogů a pracovníků Gymnázia Nad Kavalírkou.

Školní kulturní klub je tu proto, aby vám nabídl možnost navštěvovat některý z našich zájmových kroužků, a to zejména v sekci hudební, výtvarné, literární, dramatické a jazykové, nebo se účastnit mnoha kulturních akcí, které školní kulturní klub pořádá.

Pokud rádi zpíváte, malujete, hrajete divadlo, učíte se cizím jazykům nebo vás zajímají média či se chcete naučit psát rychle na počítačové klávesnici nebo proniknout do tajů programování - pak si prohlédněte letošní pestrou nabídku zájmových kroužků.

Zápisové archy jsou umístěny na nástěnce ŠKK, nebo se obracejte přímo na vedoucí kroužků či na H. Nevečeřalovou sídlící v kabinetě ČJ - D.

TĚŠÍME SE NA VÁS!!

Program a nabídka kroužků

Cena kroužků je 350 Kč za pololetí.

Dramatický kroužek mladší - H. Nevečeřalová středa 14:30-16:00 hod. (aula)
Dramatický kroužek starší - V. Purnoch pátek 14:00-16:00 hod. (aula)
Výtvarný kroužek - E. Vlčková úterý 14:00-15:30 hod., dílna Vv
ŠNAPS, školní pěvecký sbor - L. Sládek čtvrtek 15:15-16:30 hod. (hudebna, aula)
Ruský jazyk - J. Šťastná úterý, středa 14:35-15:20 hod.
Psaní všemi deseti - Š. Blažíčková, A. Charvátová Út 15:20-16:05, St 13:30-14:15 (učebny ICT)
Robotika a programování - Š. Blažíčková, M. Zoula Pá 14:30-16:00. (učebny ICT)
Šachy - Z. Kocourková Po 13:45-14:30 (2.A)
Návštěvy kulturních pořadů (koncerty, muzikály apod.) - L. Sládek dle dohody
Praha kulturní (návštěvy výstav) - L. Matoušková dle dohody
^

Studentská tvorba

ikona typu odkazuCesta_tam_a_zase_zpatky.wmv (5.8 MB)
ikona typu odkazuEvolution.wmv (8.9 MB)
ikona typu odkazuO_zachrane_stesti.wmv (8.6 MB)
ikona typu odkazuSchoolAdSound.wmv (30.1 MB)
ikona typu odkazuZub_casu.wmv (8.1 MB)
ikona typu odkazuvolejbal.avi (70.7 MB)
^

Příspěvky školního kulturního klubu

 
- - > Vánoční akademie Kdo: pro žáky, rodiče a přátele GNK 
Vážení rodiče a přátelé školy, srdečně Vás zveme na tradiční vánoční akademii, která se letos uskuteční na netradičním místě a v netradičním čase. Těšíme se na Vás ve čtvrtek 18. 12. od 17:30 hod. ve Spolkovém domě v Praze 5 - Stodůlkách. Čeká na Vás profesorské překvapení!

obr. (26 kB)
1 (111 kB)
^
Autor: Blažíčková Šárka  
 
- - > ŠNAPS Kdo: studenti pěveckého sboru 
„Pěvecký sbor ŠNAPS je školní sbor čítající cca 15 zpěváků a zpěvaček, který vznikl před necelými 2 lety – účastní se školních vystoupení (kulturní dny, maturitní ples apod.).
Řada studentů ze školního sboru (a mnozí další z naší školy) aktivně ještě zpívá ve větším studentském sboru BESHARMONIE působícím také při naší škole. Ten se v letošním školním roce zúčastnil koncertního zájezdu do Itálie (září 2012), absolvoval téměř 40 vystoupení (mimo jiné na studentské přehlídce Thálie) a několik víkendových soustředění, zúčastnil se 2 regionálních kol studentských sborových soutěží (zlatá pásma v obou soutěžích!) a úspěšně reprezentoval školu také na celostátní přehlídce gymnaziálních sborů GYMNASIA CANTANT v Brně, kde získal zlaté pásmo.“
Jana Holubová, 5.A

Autor: Blažíčková Šárka  
 
- - > Zimní esteťák Kdo: výběr studentů 
„Jako každým rokem, i letos jsme se skupinou kulturních nadšenců z Gymnázia Nad Kavalírkou vyrazili do Janských lázní, abychom věnovali následujících pět dní intenzivní přípravě divadelního představení na Vánoční akademii a zkouškám sboru na koncert v Loretě. Chvíle mezi tím nám zpříjemňovala výtvarná činnost a procházky vymrzlou krkonošskou přírodou, po kterých jsme se v místní cukrárně zahřívali horkou čokoládou, čajem či kávou a plnili své žaludky nebývale dobrými sladkostmi.
Téma celého kurzu jsme se dozvěděli krátce po příjezdu do penzionku Marianum a vydatné večeři. Letos to byl motiv havarovaného autobusu divadelní společnosti. Po hercích se ale slehla zem a jediné, co se v místě nehody našlo, byli všechny rekvizity. Ty si pak skupinky rozebraly, aby je zasadily do vlastního příběhu a zachránily tak domluvené představení pohřešovaných divadelníků. Nejednalo se o ledajaké předměty - plechovka od barvy, tříkolka (která už ale jedno kolo ztratila), lidská ruka (samozřejmě plastová), lupa, vějíř, střevíček, ušní svíčky a mnoho dalších bizarností.
Studenti od prim po oktávy tak spolu vymýšleli nové a nové příběhy, oživovali staré nápady, dávali dohromady scény, situace a dialogy, vyráběli kulisy a vzájemně se inspirovali. Výsledkem bylo pět scének originálních dějem i provedením. Emotivní příběh smutného klauna, který zasvětil život rozdávání radosti ostatním, veršované osudy neslavného sira Purnocha, pokus o vyloupení trezoru nešikovnými zloději, detektivka řešící záhadu useknuté ruky a nakonec kombinace vyprávění stařenky o dobrodružných cestách jejího mládí a válečných zážitků veterána.
Estetický kurz ale není pouze o hraní, zpěvu a výtvarničení. Vytváří kamarádské vazby mezi studenty různého věku napříč všemi ročníky. Spojují je nejen společné zážitky z kurzu, ale také podobné zájmy a touha po tom tvořit a na něčem se podílet.“
Pavla Hartmanová, 8.B

Autor: Blažíčková Šárka  
 
- - > Letní esteticko-výchovný kurz 2012 Kdo: pro všechny studenty 
Letní esteticko-výchovný kurz 2012 se koná ve dnech 13. – 18. srpna v malebném údolí Sázavy. Přidejte se k nám, stále jsou ještě volná místa! Jedná se o tradiční, již mnoho let probíhající, pobyt se studenty a studentkami, kteří mají vztah k divadlu, hudbě a výtvarné činnosti. Kurz je otevřen dětem a dospívajícím všech ročníků osmiletého gymnázia a je založen na tvořivé práci zahrnující propojení všech tří uvedených složek při skupinovém zpracování daného tématu. Výsledkem jsou potom studentská autorská divadelní vystoupení, která účastníci v době kurzu společnými silami vytvoří, vyrobí si na ně kulisy, vymyslí k nim hudební doprovod, samozřejmě s ochotnou pomocí všech vyučujících. Celým kurzem vládně pohodová, ale zároveň tvořivá atmosféra a účastníci odjíždění spokojení, jak je ostatně znát i z příspěvků a fotografií, které si můžete prohlédnout na: http://www.kavalirka.cz/index.php?map=exkurze&idi=57#57
Více informací o přihlášení se do kurzu můžete získat v kabinetě estetické výchovy či na emailové adrese: luciematouskova@volny.cz. Těšíme se na nové tváře 

Autor: Blažíčková Šárka  
 
- - > Pereme se s Thálií Kdo: Zájemci o kulturní vyžití 
Studenti našeho gymnázia se dne 28. listopadu zúčastnili sedmého ročníku nesoutěžní přehlídky vybraných divadelních souborů pražských gymnázií - Pereme se s Thálií - v divadle Na Prádle. Studenti vystoupili s hudebně-dramatickým pásmem Rychlokurz Shakespeara pro pohodlné studenty, které vzniklo na letním Esteticko-výchovném kurzu. Představení plné zábavných dramatizací inspirovaných dílem W. Shakespeara, hudebních čísel a tance zhlédlo mnoho diváků z řad rodičů, příbuzných, kamarádů a vyučujících našeho gymnázia.
Moc vám všem děkujeme za vaši podporu a přízeň!

obr. (14 kB)
1 (61 kB)
obr. (15 kB)
2 (64 kB)
obr. (15 kB)
3 (70 kB)
obr. (12 kB)
4 (53 kB)
obr. (12 kB)
5 (53 kB)
obr. (14 kB)
6 (58 kB)
obr. (11 kB)
7 (46 kB)
obr. (10 kB)
8 (47 kB)
obr. (12 kB)
9 (52 kB)
obr. (15 kB)
10 (67 kB)
^
Autor: Blažíčková Šárka  

Mgr. Hedvika Tvrdá

^

Patička stránky

| Úvod | O škole | Studium | Studenti | Učitelé | Předměty | Aktivity | Úspěchy | Aktuality | Fotografie | Odkazy | Kontakt |
Gymnázium, Praha 5, Nad Kavalírkou 1, tel.: 257210925, e-mail:
Aktualizace: 1.9.2017    Web & Design: Mgr. Vladislav Válek    URL: http://www.kavalirka.cz/
Aktuální správce webu: Mgr. Šárka Blažíčková    URL: http://www.kavalirka.cz/

UPOZORNĚNÍ

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a vyšší a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další).
Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.


Mapa stránky