Gymnázium Nad Kavalírkou

Gymnázium, Praha 5, Nad Kavalírkou 1
Nad Kavalírkou 1/100
150 00  PRAHA 5
Tel.: 257210925Další rozcestí

Parkování

Vážení rodiče, prosíme Vás, abyste respektovali ZÁKAZ VJEZDU DO AREÁLU ŠKOLY.

Facebook GNK

Fanshop - Zakázková výroba triček, mikin a dalších produktů s potiskem

Světluška - Nadační fond Českého rozhlasu

Valid XHTML 1.0 Strict


^

Přihlásit se

Jméno:

Heslo:

? ?
Získat zapomenuté heslo

Hledat osobu

= Nepřehlédněte =

  • LK Schladming 2018, info kvarty - LK Schladming 2018, info schůzka úterý 28.3. v 9.30, v horní tělocvičně ...
  • LVK pro 2.B - Informace o lyžařském kurzu pro 2.B ...
  • DOPLATEK LK SCHLADMING 2018 ( kvinty) - DOPLATEK LK SCHLADMING 2018 do 18.10.2017 ...
  • Hlasování v soutěži Evropy 2 - Drazí spolužáci, i letos se jakožto ...
  • Noste svou školu! - trička a mikiny v novém :-) ...

Dnešní den

pátek 24.11.2017

svátek má Emílie

Tipy a rady

Gymnázium
Nad Kavalírkou 1/100
150 00  PRAHA 5

Tel.: 257210925
^


Gymnázium, Praha 5, Nad Kavalírkou 1
Nad Kavalírkou 1/100
150 00  PRAHA 5
http://www.kavalirka.cz/index.php
606617812
257210925

Sportovní

Reprezentace ve sportovní oblasti

Základní informace

Studenti gymnázia Nad Kavalírkou se pravidelně zúčastňují sportovních soutěží vyhlašovaných školskými, či svazovými (ČMFS, Florbalový svaz,ap.) subjekty.
Školské subjekty (DDM) organizují soutěže ve sportovních odvětvích, a to pro kategorie základních a středních škol, postupových (obvodní, krajská, republiková kola) či nepostupových (vyhlašuje příslušný subjekt bez dalšího možného postupu). Vypisují se pro věkové kategorie základních škol (6.-7., 8.-9.ročník, resp. pro primy, sekundy, či tercie, kvarty víceletých gymnázií) a středních škol (15 – 19 let), děvčat i chlapců.
Soutěže probíhají pod patronací jednotlivých městských částí (u nás Praha 5) a Hl. m. Prahy.
Do jednotlivých reprezentačních družstev GNK jsou nominováni studenti, kteří aktivně soutěží mimo školu pravidelně ve sportovních oddílech, nebo jsou členy sportovního kroužku na škole, event. jsou tzv. nezařazení, ale přesto dosahují výkonnosti, potřebné k zařazení do reprezentačního výběru.
Výběr provádějí profesoři tělesné výchovy ve spolupráci se sportovními garanty GNK (studenti dosahující vysoké výkonnosti v daném druhu sportu).
Do sportovních výběrů nemohou být zařazeni studenti, kteří, ač dosahují příslušné výkonnosti, mají kázeňské problémy.

Promítněte si film o MČR 2016 ve volejbale - dívky (studentská_tvorba, 73 MB)

Novinky v sekci reprezentace:

 
- - > Volejbalová reprezentace dívek v roce 2016 Kdo: děvčata z GNK 
Na kvalifikaci na antuce na pražském Meteoru jsme hladce vyhrály první místo, a tak jsme postoupily na kvalifikaci do republikového finále. Ta se konala 13. 1. 2016 v Karlových Varech.
Zde jsme ve skupině měly dva týmy - Karlovy Vary a Děčín. Čekaly nás tedy dva zápasy, se kterými jsme si poradily, oba dva jsme vyhrály a postoupily jsme na celorepublikové finále.
Celorepublikové finále se konalo 28. -29. ledna 2016 ve Žďáru nad Sázavou. Sem se sjelo 6 nejlepších týmu ze všech koutů České Republiky. Ve skupině jsme se potkaly s Příbramí a Libercem. Hned v prvním zápase celého turnaje nás Liberec porazil 0:2. S Příbramí nás čekal rozhodující zápas, zda budeme mít šanci zahrát si i o nějaký ten kov. Po velkém boji jsme vyhrály 2:1 a šance stále byla.
V semifinále jsme bohužel narazily na Prostějov, který byl na MČR ve výborném složení extraligových hráček. Ze všech týmů, které se na finále sjely, jsme Prostějovu právě my daly nejvíce bodů. Zápas jsme prohrály a připravily jsme se tak o možnost hrát finále MČR. Ale šance na bronz stále byla.
V bojích o třetí místo jsme narazily znovu na Liberec, kterému jsme bohužel prohru ze skupiny nevrátily a to nám zařídilo obhajobu bramborové medaile z loňského ročníku. Ve finále se proti sobě postavily týmy z Brna a Prostějova. Prostějovu se dařilo lépe, a proto získal zlatou medaili a postup do evropského finále v Srbsku.

Volejbalový tým Gymnázia Nad Kavalírkou: Perušičová, Benešová, Šídlová, Štěpánová, Votápková, Bílá, Řečinská, Stachová, Zíková, Šolínová, Bračíková

obr. (52 kB)
1 (45 kB)
^
Autor: Blažíčková Šárka  
 
- - > Cesta volejbalistek za bramborou na REPUBLIKOVÉM FINÁLE 2015 Kdo: Výběr studentek vyššího gymnázia 
MČR Volejbal

Letošní rok se náš školní dívčí volejbalový oddíl probojoval až na MČR. Tentokrát se soutěž konala v Liberecké hale, a tak jsme v úterý 24. března vyrazily autobusem na dvoudenní reprezentaci. Cesta nám uběhla velmi rychle, jelikož jsme sledovaly film a dostaly občerstvení. Po příjezdu naše ubytování ještě nebylo připravené, a tak jsme šly rovnou do tělocvičny.

V ohromné a skvěle vybavené hale proběhlo slavnostní uvítání a nás čekal první zápas proti družstvu z Českých Budějovic. Věděly jsme, že to bude silný soupeř, nicméně jsme si na hřišti vedly výborně a zápas skončil naší výhrou 2:0. Další zápas v základní skupině byl se Svitavami. I přes naši veškerou snahu Svitavy zvítězily 2:0 a my musely čekat na poslední skupinový souboj. Naše budoucnost v soutěži tak byla v rukou Svitav a Českých Budějovic. Budějovické hráčky v tiebreaku podlehly a my se mohly radovat z postupu.

Náš postup byl neuvěřitelný a dá se říci, že až vymodlený. Věděly jsme, že další zápasy budou velmi těžké, ale byly jsme šťastné, že máme možnost se jich zúčastnit. Hned v semifinále jsme se střetly s domácím družstvem Liberce. I přes nepříznivý výsledek, který nás vyřadil z boje o nejcennější kovy, jsme si zápas velmi užily a s úrovní své hry jsme byly spokojené.

Díky úterní prohře jsme, ve středu ráno, nastoupily do zápasu opět proti nám už známým Svitavám, s kterými jsme nyní bojovaly o bronzovou medaili. Zápas probíhal jako na houpačce, chvílemi jsme vyhrávaly my, ale stačilo pár špatných balónů a stav se obrátil. I přes ohromnou snahu publika a velký boj, který jsme dotáhly až do tiebreaku, jsme nakonec bohužel prohrály a získaly tak neoblíbenou bramborovou medaili.

Závěrečný ceremoniál a vyhlášení výsledků probíhalo stejně slavnostně jako zahájení a ukončilo příjemné dva dny, které jsme v Liberci strávily. I přes prvotní zklamaní, nyní nahlížíme na tuto reprezentaci jako na velmi úspěšnou a doufáme, že v příštích ročnících se nám povede ještě lépe.

Jana Šneberková, Kristýna Kašíková

Zatím bohužel nejsou v této kategorii žádné fotografie.
^
Autor: Vlachá Tereza  
 
- - > BASKET pražské finále Kdo: kluci- prima+ sekunda 
V pátek 14. 3. 2014 se výběru našich mladších žáků baskeťáků podařilo senzačně, po velmi dlouhé době, postoupit do pražského finále v basketu! Trocha střeleckého umu a štěstí nám scházelo k vystoupání na pomyslnou bednu vítězů a po velkém boji jsme obsadili krásné "bramborové" místo. Celému týmu ve složení Štěpán Spilka, Vojta Donát, Juraj Šutovský, Daniil Barabashev, Patrik Vala, Tomáš Krejčí, Tonda Bílek (Jakub Chráska, Jonáš Kulveit) patří velká gratulace a smeknutí klobouku, protože konkurence byla opravdu velká a 4. místo v Praze je velký úspěch :-)

Autor: Růžička Josef  
 
- - > REPUBLIKOVÉ FINÁLE V PŘESPOLNÍM BĚHU Kdo: výběr prima-sekunda(holky) 
Hlásíme se živě ze závodního okruhu (1650m) přespolního běhu v kempu Stříbrný rybník v Hradci Královém. Kde naše mladší žákyně (Verča Petrásková, Laura Brychcínová, Bětka Malošková, Bětka Plačková, Natka Dvořáková) v obrovské konkurenci vyběhaly krásné 11. místo!!! :-)

Autor: Růžička Josef  

Patička stránky

| Úvod | O škole | Studium | Studenti | Učitelé | Předměty | Aktivity | Úspěchy | Aktuality | Fotografie | Odkazy | Kontakt |
Gymnázium, Praha 5, Nad Kavalírkou 1, tel.: 257210925, e-mail:
Aktualizace: 1.9.2017    Web & Design: Mgr. Vladislav Válek    URL: http://www.kavalirka.cz/
Aktuální správce webu: Mgr. Šárka Blažíčková    URL: http://www.kavalirka.cz/

UPOZORNĚNÍ

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a vyšší a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další).
Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.


Mapa stránky