Gymnázium Nad Kavalírkou

Gymnázium, Praha 5, Nad Kavalírkou 1
Nad Kavalírkou 1/100
150 00  PRAHA 5
Tel.: 257210925Další rozcestí

Parkování

Vážení rodiče, prosíme Vás, abyste respektovali ZÁKAZ VJEZDU DO AREÁLU ŠKOLY.

Facebook GNK

Fanshop - Zakázková výroba triček, mikin a dalších produktů s potiskem

Světluška - Nadační fond Českého rozhlasu

Valid XHTML 1.0 Strict


^

Přihlásit se

Jméno:

Heslo:

? ?
Získat zapomenuté heslo

Hledat osobu

= Nepřehlédněte =

  • LK Schladming 2018, info kvarty - LK Schladming 2018, info schůzka úterý 28.3. v 9.30, v horní tělocvičně ...
  • LVK pro 2.B - Informace o lyžařském kurzu pro 2.B ...
  • DOPLATEK LK SCHLADMING 2018 ( kvinty) - DOPLATEK LK SCHLADMING 2018 do 18.10.2017 ...
  • Hlasování v soutěži Evropy 2 - Drazí spolužáci, i letos se jakožto ...
  • Noste svou školu! - trička a mikiny v novém :-) ...

Dnešní den

úterý 21.11.2017

svátek má Albert

Tipy a rady

Gymnázium
Nad Kavalírkou 1/100
150 00  PRAHA 5

Tel.: 257210925
^


Gymnázium, Praha 5, Nad Kavalírkou 1
Nad Kavalírkou 1/100
150 00  PRAHA 5
http://www.kavalirka.cz/index.php
606617812
257210925

Školní sportovní klub

Stránky školního sportovního klubu s kompletními informace a nabídkou

O školním sportovním klubu

Na našem gymnáziu realizuje svou činnost ŠSK GNK (Školní sportovní klub gymnázia Nad Kavalírkou). Každý, kdo narazí na tuto informaci, si určitě položí otázku: Co to vlastně znamená, k čemu to slouží? Takže popořadě.

ŠSK GNK je tu proto, aby nabídl studentům možnost sportovat v jejich volném čase, po skončení školní výuky a ve sportovních zařízeních školy. Ti, kteří nabídku využijí, mají možnost si vybrat z několika forem sportování - sportovní kroužky za řízení odborníků z řad vyučujících, či aktivních sportovců z řad studentů, zájmové sportování kolektivů (studenti se dohodnou, že si chtějí zahrát fotbálek, basket, beachvolejbal, apod.), nebo individuální sportování (ta za předpokladu splnění určitých podmínek - věk, hmotná odpovědnost, bezpečnost, apod.) v době volných hodin a sportovišť. Kromě těchto forem sportování organizuje ŠSK GNK různé soutěže v rámci školy (Kvalifikační turnaje, kvalifikační rozplavby v plavání apod.), nebo zajišťuje účast studentů na soutěžích mezi školami.

Členem ŠSK GNK se může stát každý ze studentů, který se aktivně zúčastní některé z uvedených forem sportování a zaplatí členský příspěvek (400 Kč za pololetí, posilovna 300 Kč za pololetí).

Činnost ŠSK GNK je umožněna díky pochopení vedení školy, které dává k dispozici školní sportoviště a sportovní vybavení a to po skončení výuky od 15.30 do 17.00 hod. Bohužel není možné začínat dříve, protože řádná výuka končí až 15.20 hod. (pokud ale je volný prostor dříve než je uvedeno – tělocvična, posilovna, multihřiště apod. - po domluvě je možné ho samozřejmě využít).

Ve školním roce budou nově nabídnuty studentům k výběru sportovní kroužky fotbalu, florbalu, basketbalu, sportovních her a také atletiky, kdy od zahájení školního roku 2011/12 se naše škola může pochlubit novými sektory na skok daleký, vysoký a vrh koulí .

Díky začlenění ŠSK GNK do Asociace školních sportovních klubů ČR (AŠSK ČR) máme, jako škola, zvýhodnění při soutěžích, pořádaných touto asociací, což samozřejmě využíváme - GNK se zúčastní všech soutěží, které pořádají DDM Prahy 5, či DDM hl. města Prahy (POPRASK - Pohár pražských škol). V rámci těchto soutěží jsme od školního roku 2009/2010 již po osmé dosáhli shodně pronikavých úspěchů - 1. místo ve Velkém poháru DDM Prahy 5 (z 34 škol) a 5. místo v Poháru hl. města Prahy (z více než 100 pražských základních škol a nižších gymnázií)! Vzhledem k tomu, že nejsme škola zaměřující se hlavně na výsledkovou část sportovních soutěží, domníváme se, že naše účast v těchto soutěžích svědčí o kvalitách studentů naší školy, a naši účast můžeme označit jako úspěšnou!

Cílem ŠSK GNK, jak vyplývá z výše uvedeného textu, tedy není pouze dosáhnout výsledkových úspěchů (i když i ty jsou pro povzbuzení také potřebné), ale především "přitáhnout" studenty k pravidelnému sportování, umožnit těm, kteří nejsou tak "výkonní" ve sportu a chtějí se zdokonalit, či najít dobrou partu stejně smýšlejících spolužáků, tuto potřebu zrealizovat, a hlavně nabídnout možnost aktivního a zdravého způsobu využití volného času v kolektivu spolužáků a prostorech školy.

Věřím, že po přečtení těchto řádků je všem, kteří do této chvíle nevěděli a neznali, co znamená ŠSK GNK, vše jasné k tomu, aby, pokud chtějí a nevědí jak vyplnit volný čas sportováním, se přihlásili do Školního sportovního klubu gymnázia Nad Kavalírkou, kde budou vítáni!

Program a nabídka kroužků

Cena kroužků je 400 Kč za pololetí (posilovna 300 Kč).

Fotbal a futsal (nižší gymnázium) - P. Petrášek Út 15:15-16:45 (hřiště)
Florbal (nižší gymnázium) - studenti M. Černík, R. Plný St 14:30-16:00 (dolní tělocvična)
Posilovna (vyšší gymnázium) - M. Cymbál Po-Pá po výuce
Outdoorové aktivity (kvarty-septimy) - R. Mrázová nepravidelně
Volejbal SAVO Praha (primy dívky) - Z. Kříž Út a Čt 15:30-17:30 (horní tělosvična)
^

vedoucí ŠSK GNK Mgr. Miloslav Cymbál

^

Patička stránky

| Úvod | O škole | Studium | Studenti | Učitelé | Předměty | Aktivity | Úspěchy | Aktuality | Fotografie | Odkazy | Kontakt |
Gymnázium, Praha 5, Nad Kavalírkou 1, tel.: 257210925, e-mail:
Aktualizace: 1.9.2017    Web & Design: Mgr. Vladislav Válek    URL: http://www.kavalirka.cz/
Aktuální správce webu: Mgr. Šárka Blažíčková    URL: http://www.kavalirka.cz/

UPOZORNĚNÍ

Tato stránka je přístupná libovolným prohlížečem, nejlépe však vypadá v prohlížeči, který podporuje HTML 4.0 a vyšší a CSS 2 (Internet Explorer od verze 5, Mozilla, Opera a další).
Pokud čtete tuto zprávu, váš prohlížeč zřejmě dostatečně nepodporuje CSS. Stránku sice vidíte bez pokročilejšího formátování, avšak veškerý obsah je plně přístupný i pro vás.


Mapa stránky